Arm TechCon 2017 Schedule

View, browse and sort the list of sessions by Pass Type, Track, Day/Time, or by Speaker. Sessions are subject to change. Seating is on a first-come, first-served basis. Please arrive early to ensure you get a seat.

Build your conference agenda today! By signing up for the Scheduler, you can add sessions to your "Favorites" and develop your own personalized schedule. This personalized schedule will be synced with the official Arm TechCon Event App.

  • Tuesday | 8:30am
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Ambar Sarkar (eInfochips)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Shawn Prestridge (IAR Systems, Inc.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Jay Thomas (LDRA)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Iain Robertson (UltraSoC), Gajinder Panesar (UltraSoC)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Tuesday | 9:30am
    Location:   Mission City Ballroom
    Tuesday, 9:30am - 9:55am
    Keynotes:
    Rene Haas (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Tuesday | 9:55am
    Location:   Mission City Ballroom
    Tuesday, 9:55am - 10:20am
    Keynotes:
    Mike Muller (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Tuesday | 10:30am
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Ashley Crawford (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: High-Efficiency Systems
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    John Decker (Cadence), Leo Prakash (ARM)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Tung Nguyen (Renesas Design Vietnam Ltd.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Joseph Fernando (Arm), Scott Ransom (Center for Sensorimotor Neural Engineering)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Tuesday | 11:30am
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Neil Stroud (Arm Inc), James Scobie (Arm), Tom Conway (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Chris Tapp (LDRA)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Nick Heaton (Cadence), Sujil Kottekkat (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Networking & Servers
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Kent Orthner (Achronix)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Tuesday | 1:30pm
    Location:   Mission City Ballroom
    Tuesday, 1:30pm - 2:20pm
    Keynotes:
    Stacey Higginbotham (SKT Labs)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 50-Minute Keynote (Free)
  • Tuesday | 2:30pm
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Monica Tang (ArterisIP)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Jeff Defilippi (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Networking & Servers
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Greg Davis (Green Hills Software)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Rob Cosaro (NXP), Bogdan Chircu-mare (NXP)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: High-Efficiency Systems
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Tuesday | 3:30pm
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Paddy Mamtora (Cadence), Aditya Bedi (ARM)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Alex Wilson (Wind River)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Stefano Cadario (Arm Ltd)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Chris Bergen (Qualcomm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Networking & Servers
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Tuesday | 4:30pm
    Location:   Ballroom H
    Tuesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Aniket Saha (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Networking & Servers
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Tuesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Andrea Bondavalli (ResilTech), Kurt Shuler (ArterisIP)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Tuesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Shawn Prestridge (IAR Systems, Inc.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Tuesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Rod Watt (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: High-Efficiency Systems
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Wednesday | 8:30am
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Mukund Srinivasan (Ittiam Systems)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Bob Boys (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Osama Khan (UC Berkeley)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Brian Salisbury (Comtech Telecommunications Corp)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Panel Discussion
  • Wednesday | 9:30am
    Location:   Mission City Ballroom
    Wednesday, 9:30am - 9:55am
    Keynotes:
    Simon Segars (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Wednesday | 9:55am
    Location:   Mission City Ballroom
    Wednesday, 9:55am - 10:20am
    Keynotes:
    Dipesh Patel (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Wednesday | 10:30am
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Stein Myrseth (ForgeRock)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Trish Messiter (clarinox)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Jason Hillyard (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Panel Discussion
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Simon Davidmann (Imperas), Cesare Garlati (prpl Foundation), Brian Bailey (Semiconductor Engineering), Chris Turner (ARM), Jack Greenbaum (Green Hills Software, Inc)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Panel Discussion
  • Wednesday | 11:00am
    Location:   ARM Theater
    Wednesday, 11:00am - 11:30am
    Speakers:
    Chris Shore (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass, Arm mbed Connect Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Wednesday | 11:30am
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Iisko Lappalainen (MontaVista Software LLC)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Prithi Ramakrishnan (Arm), Chet Babla (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Neil Stroud (Arm Inc)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Automotive, Industrial & Functional Safety
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Richard Kinder (Wirepas)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Wednesday | 1:30pm
    Location:   Mission City Ballroom
    Wednesday, 1:30pm - 2:20pm
    Keynotes:
    Jessica Barker (cyber.uk)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 50-Minute Keynote (Free)
  • Wednesday | 2:30pm
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Robert Coombs (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Thurston Brooks (PFP Cybersecurity), Dan Isaacs (Xilinx, Inc.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Markus Levy (EEMBC), Craig Giglio (Silicon Labs)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Jacob Beningo (Beningo Embedded Group)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   ARM Theater
    Wednesday, 2:30pm - 3:00pm
    Speakers:
    Ashley Stevenson (ForgeRock)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Wednesday | 3:30pm
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Ben Smeets (Ericsson)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    David Baker (Eta Compute)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Haydn Povey (Secure Thingz), Rob Coombs (ARM), Mark Schaeffer (Renesas Electronics Inc.), Ed Sperling (Semiconductor Engineering), Rafael Taubinger (IAR Systems)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Panel Discussion
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Christopher Seidl (Arm Germany GmbH)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Wednesday | 4:30pm
    Location:   Ballroom E
    Wednesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Akshay Bhat (Timesys)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Wednesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Qiang Li (CloudMinds Technology)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Wednesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Antonio Russo (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Silicon Design
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Wednesday, 4:30pm - 5:20pm
    Speakers:
    Michael Anderson (The PTR Group, Inc.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Wednesday | 5:30pm
    Location:   ARM Theater
    Wednesday, 5:30pm - 6:00pm
    Speakers:
    Brandon Shibley (Toradex)
    Pass Type: All-Access Pass, Expo Pass, Arm mbed Connect Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Thursday | 8:30am
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    Sandeep Malik (NXP Semiconductor India Ltd)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Networking & Servers
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    William Hart (Particle)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    German Rivera (Google)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 8:30am - 9:20am
    Speakers:
    John Clemens (Johns Hopkins University Applied Physics Lab), Branden Sherrell (Johns Hopkins University Applied Physics Lab)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Thursday | 9:30am
    Location:   Mission City Ballroom
    Thursday, 9:30am - 9:55am
    Keynotes:
    Greg Yeric (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Thursday | 9:55am
    Location:   Mission City Ballroom
    Thursday, 9:55am - 10:20am
    Keynotes:
    Rob Aitken (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Keynote (Free)
    Format: 25-Minute Keynote (Free)
  • Thursday | 10:30am
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Govind Wathan (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Todd Ouska (wolfSSL)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    David C Black (Doulos), Dr David Cabanis (Doulos)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: High-Efficiency Systems
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 10:30am - 11:20am
    Speakers:
    Andrew Richards (Codeplay Software)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Thursday | 11:00am
    Location:   ARM Theater
    Thursday, 11:00am - 11:30am
    Moderators:
    Brian Fuller (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Thursday | 11:30am
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Alexey Rybakov (Luxoft)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Computer Vision, Machine Learning & Graphics
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Jan Jongboom (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Silvano di Ninno (NXP)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 11:30am - 12:20pm
    Speakers:
    Jeff Miller (Mentor, a Siemens Company)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Thursday | 12:30pm
    Location:   ARM Theater
    Thursday, 12:30pm - 1:00pm
    Speakers:
    Brad Grantham (The Alice Group)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Thursday | 1:30pm
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 1:30pm - 2:20pm
    Speakers:
    David Guinn (S&C Electric Co.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 1:30pm - 2:20pm
    Speakers:
    Brendan Moran (Arm Ltd.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 1:30pm - 2:20pm
    Speakers:
    Ian Forsyth (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Computer Vision, Machine Learning & Graphics
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 1:30pm - 2:20pm
    Speakers:
    Jasper van Woudenberg (Riscure)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Thursday | 2:00pm
    Location:   ARM Theater
    Thursday, 2:00pm - 2:30pm
    Speakers:
    Matt Rushton (Arm)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Thursday | 2:30pm
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Catherine Moore (Mentor - A Siemens Business)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Steve Pancoast (Secure Thingz), Rafael Taubinger (IAR Systems)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Felix Baum (Qualcomm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Computer Vision, Machine Learning & Graphics
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 2:30pm - 3:20pm
    Speakers:
    Kinjal Dave (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
  • Thursday | 2:45pm
    Location:   ARM Theater
    Thursday, 2:45pm - 3:15pm
    Speakers:
    Brad Scott (Au-Zone Technologies Inc)
    Pass Type: Arm mbed Connect Pass, All-Access Pass, Expo Pass, Training Pass
    Track: Arm Theater (Free)
    Format: 30-Minute Arm Theater (Free)
  • Thursday | 3:30pm
    Location:   Ballroom H
    Thursday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Kaushal Vora (Renesas Electronics America Inc.), Mark Schaeffer (Renesas Electronics America Inc.)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Trust & Security
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom E
    Thursday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Adam Taylor (e2v)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Computer Vision, Machine Learning & Graphics
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom F
    Thursday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Arun Rajasekaran (Plantronics)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Internet of Things
    Format: 50-Minute Technical Session
    Location:   Ballroom G
    Thursday, 3:30pm - 4:20pm
    Speakers:
    Daniel Owens (Arm)
    Pass Type: All-Access Pass
    Track: Embedded Software Development
    Format: 50-Minute Technical Session